Haber Ortam
Haber Ortam

Beş tane terörist okulu için Türkiye’yi satmasınlar

Rıfat Sait, Balkan ülkesi liderlerinin “Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)…

24 Ekim 2016 - 16:32 'de eklendi ve 499 kez görüntülendi. A+A-

Beş tane terörist okulu için Türkiye’yi satmasınlar

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sait, Balkan ülkesi liderlerinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) okullarını kapatamam" derken iyi düşünmesi gerektiğini vurgulayarak "Beş tane terörist okulu için Türkiye’yi satmasınlar." dedi.

Milletvekilliği döneminde Türkiye-Arnavutluk Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığını da yürüten Sait,  yaptığı açıklamada, Balkanlar’ın Türkiye için önemli bir bölge olduğunu belirterek 20 yıldır Balkanlar üzerine çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Makedonya’daki şube açılışına katılmak üzere Üsküp’te bulunan Sait, MÜSİAD’ın Makedonya’da şube açmasının sıradan bir iş olmadığını kaydederek Türkiye’nin artık kendisine zarar getirebilecek şer odaklarının saldırmasını beklemeden tepelerine çökeceğini ifade etti.

Sait, Türkiye’nin artık kendisine yönelik bölücü bir saldırı durumunda sadece savunmada kalmayıp saldırıya geçeceğini belirterek bunu da sadece top ve tüfekle değil, ticaretle, kültürle, toplumsal ve ekonomik çalışmalarıyla yapacağını söyledi.

FETÖ’nün başta Arnavutluk olmak üzere Balkan coğrafyasındaki yapılanmasından söz eden Sait, Arnavutluk’ta üniversiteleri (EPOKA) ve hastaneleri bulunan örgütün, Balkanlar’da güçlü bir yapılanmaya sahip olduğunu dile getirdi.

Sait, Arnavutluk’taki FETÖ yapılanmasının Türkiye ile Arnavutluk arasındaki dostluğu da zedelediğini vurgulayarak Arnavut halkının Türk halkıyla tarihi bir kardeşliğe sahip olduğunu kaydetti.

Geçen hafta Kosova’dan bir heyetle İstanbul’da bir araya geldiklerini ve bu ülkedeki FETÖ kurumlarının kapatılmasını konusunu görüştüklerini anlatan Sait, Kosovalı bu yetkililerden olumlu yanıt alamadıklarını söyledi.

"Haklıyı da haksızı da ayırmak gerek"

Bazı kişilere hiçbir bağlantısı olmadığı halde "FETÖ üyesi" etiketi yapıştırılmak istendiğine dikkati çeken Sait, "Haklıyı da haksızı da iyi ayırmamız gerekiyor." dedi.

Sait, FETÖ içinde yer alanların yargılanıp en ağır şekilde cezalandırılması gerektiğini vurgulayarak Arnavutluk’ta birtakım insanlara yönelik olumsuz bir algı yaratma kampanyası olduğunu, bu insanların kazanılması gerektiğini ifade etti.

Hala FETÖ’ye büyük destek veren, onlarla beraber yürüyen insanlar bulunduğunu aktaran Sait, Arnavutluk’un bu konuda merkez denilebilecek bir ülke olduğunu, FETÖ’nün bu ülkedeki okullarında, Arnavutluk’un nüfuzlu insanlarının çocuklarının eğitim aldığını kaydetti.

Sait, "FETÖ okulları kapatılsın" önerisine Arnavutluk’ta çok sıcak bakılmadığının altını çizerek "Ekonomik kurumları da var. İş dünyasından bazı kurumların da olumsuz etkilendiğini gördüm Arnavutluk’ta. Yeni gelen bazı şirketler, gruplar var. Bunların çok iyi incelenmesi gerekiyor." dedi.

Devlete karşı yürütülen her türlü eylemin "paralel yapı" olduğunu söyleyen Sait, emirlerin sadece devlet otoritesinden alınması gerektiğini, aksi halde paralel bir yapının ortaya çıktığını ifade etti.

Sait, "Yağmurdan kaçarken doluya tutulmak gibi olmaması için, FETÖ’yü temizlerken öteki grubun içeri girmesi de yanlış. Bu yüzden her yerde çok dikkatli olunmalı. Devletin kendi içerisinde bir bütünlüğü ve gücü olması gerekiyor." diye konuştu.

Arnavutluk ve Kosova’yı aklıselim ile hareket ederek bir an önce FETÖ’ye müdahale etmeye davet eden Sait, Türkiye’nin dostluğunun bu ülkeler için çok önemli olduğunu ifade etti.

"Beş tane terörist okulu için Türkiye’yi satmasınlar"

Sait, Türkiye’nin bir dünya gücü olma yolunda ilerlediğine dikkati çekerek dünya lideri bir Türkiye’nin Balkanlar’da da dikkate alınması gerektiğini, Balkan ülkelerinin Türkiye ile ilişkilerini bozmamasının önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye’siz bir Balkanlar’ın düşünülemeyeceğini kaydeden Sait, Türkiye’nin artık "anahtar rol" üstlenen bir ülke olduğunu, bunun en büyük göstergesinin de Rusya ile ABD’nin Türkiye’yi muhatap alarak bölgede karar alındığında Türkiye’nin etkisinin dünyada görülmesi olduğunu söyledi.

Sait, Balkan ülkesi liderlerinin "FETÖ okullarını kapatamam" derken iyi düşünmesi gerektiğine işaret ederek sözlerini şöyle tamamladı:

"Beş tane terörist okulu için Türkiye’yi satmasınlar. Geleceklerini zora sokarlar, tarihe hesap vermek zorunda kalırlar. Bunlar teröristtir. Türkiye’yi bölmeye ve parçalamaya yönelik çalışma yapmışlardır. PKK’dan daha beter olan bir terör örgütünden bahsediyoruz. Böyle bir terör örgütünün buradaki okullarının hala kapatılmaması Türkiye’deki vicdanları sızlatıyor."AA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Böyle bir şey olur mu? Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Böyle bir ...

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sait, Balkan ülkesi liderlerinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) okull...

Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Survivor eleme adayları! Survivor dokunulmazlık oyununu kim kazan...

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sait, Balkan ülkesi liderlerinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) okull...

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı doodle oldu! Google’dan 23 Nisan sürprizi! Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı doodle...

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sait, Balkan ülkesi liderlerinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) okull...

YSK’nin seçime katılacak partilere ilişkin kararı Resmi Gazete’de YSK’nin seçime katılacak partilere...

Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rıfat Sait, Balkan ülkesi liderlerinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) okull...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Sıla beklenenden vefalı çıktı ! Sıla beklenenden vefalı ç...

Ünlü şarkıcı Sıla, Kuzey Kıbrıs’ta konser verdi. Gecede iki ...

23 Nisan’da ünlüler nasıl coştu ! 23 Nisan’da ünlüler...

Ünlü isimler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı̵...

Son hali görenleri şaşırttı ! Son hali görenleri şaşırt...

Yaşadığı aşklarla bir döneme damga vuran isimlerin başında g...

Hadise AVM de hangi kurallara uyuyor Hadise AVM de hangi kural...

Ünlü popçu Hadise’nin dün sahneye çıktığı AVM’de...

Adriana Lima, Amerika sokaklarında poz verdi Adriana Lima, Amerika sok...

Metin Hara ile yaşadığı aşkla Türkiye’nin gündeminde o...

Ünlülerin bir zamanlar çocukluk durumları Ünlülerin bir zamanlar ço...

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği ...

Aslı enver ayrıldıkdan sonra ilk açıklamasını yaptı Aslı enver ayrıldıkdan so...

Evlenmeleri beklenirken sürpriz bir şekilde ayrılık kararı a...

Düğün öncesi hamanda kına gecesi yapan Buse Varol ! Düğün öncesi hamanda kına...

6 Mayıs’ta Alişan ile nikah masasına oturacak olan Bus...

Ebru Şancı’dan Hadise’nin için acaip bir yorum Ebru Şancı’dan Hadi...

Ünlü şarkıcı Hadise önceki akşam Maltepe’de konser ver...

Fikret Orman: ’’Cumhurbaşkanımız doğru söylüyor’’ Fikret Orman: ’&rsq...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, derbide yaşanan olayla...

MAGAZİN HABERLERİ
VİDEO